Marta
Dziekanowska

Jestem psychologiem, absolwentką Wydziału Psychologii UW o specjalizacji „Psychoterapia” oraz „Wspieranie rozwoju osobowości”. Doświadczenia kliniczne zdobywałam m. in. podczas specjalistycznego szkolenia w Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej i Oxford Cognitive Therapy Centre, rekomendowanego przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Od kilku lat pracuję w Szpitalu Specjalistycznym MSW w Otwocku na Oddziale Leczenia Zaburzeń Nerwicowych oraz prowadzę praktykę prywatną.

Specjalizuję się w terapii dorosłych i młodzieży, cierpiących z powodu problemów depresyjnych i nerwicowych, przeżywających lęk i obniżony nastrój. Pomagam osobom, które czują się zestresowane, zagubione, wypalone zawodowo, które nie radzą sobie z emocjami, cierpią z powodu niskiej samooceny, przeżywają kryzysy w życiu osobistym. Zajmuję się zaburzeniami odżywiania.

Mam bogate doświadczenie w pracy z osobami, które przeżyły w swoim życiu zdarzenie traumatyczne (wypadek komunikacyjny, gwałt i inne sytuacje zagrożenia życia lub zdrowia) i cierpią z tego powodu na zaburzenie stresu pourazowego (PTSD). Bliska jest mi praca z Dorosłymi Dziećmi Alkoholików (DDA) i innymi osobami, którym trudne doświadczenia z dzieciństwa nie pozwalają na odnalezienie wewnętrznej siły. W terapii towarzyszę również tym wszystkim, którzy potrzebują zmiany, ale nie wiedzą jak ją osiągnąć.

Jako psychoterapeutka korzystam głównie z metod terapii poznawczej. Obecnie szkolę się również w terapii schematu.

Od kilkunastu lat piszę artykuły na temat psychologii, rozwoju osobistego i macierzyństwa do ogólnopolskich magazynów, m.in. Cosmopolitan, Twoje Dziecko, Mamo to ja, Przedszkolak, Rodzice. Stworzyłam serwis internetowy dotyczący rodzicielstwa i wychowania dziecka: Babyonline.pl.

Odpoczywam w domu z dziećmi. Włóczę się po lesie z psem, biegam. Latem chodzę po górach, pływam kajakiem, podróżuję z plecakiem. Zimą jeżdżę na nartach. Cały rok – czytam. Głęboko wierzę, że w każdym z nas tkwi ogromny potencjał, który potrzebuje odpowiednich warunków, by w pełni się rozwinąć.

Zadzwoń do Marty

+48 607 970 523

Napisz do Marty

marta.dziekanowska@integral.com.pl

Przewiń do góry